Switcher for accessibility

"Дружба та братство – найбільше багатство": спільний україно-польський набір пам’ятних монет

Національний банк України та Національний банк Польщі випустять спільний набір із двох срібних пам’ятних монет “Дружба та братство – найбільше багатство”. Він вводиться в обіг до Дня Незалежності України, 24 серпня 2023 року.

 

Спільний випуск набору пам’ятних монет є продовженням багаторічної плідної співпраці між центральними банками України та Польщі.

 

“З початку повномасштабного вторгнення польський народ одним із перших підтримав Україну, продемонструвавши гуманізм та щиросердність, солідарність та партнерство. Дякуємо всьому польському народу за неоціненну допомогу, зокрема, за прихисток мільйонів українців, що рятувалися від жахіть війни, – сказав Голова Національного банку України Андрій Пишний. – Ми також щиро вдячні Національному банку Польщі за багатоаспектну підтримку, зокрема, відкриття валютної своп-лінії обсягом до 1 млрд дол. США та найоперативнішу організацію обміну готівкової гривні на злотий українським біженцям. Окрема вдячність – за  реалізацію цього нумізматичного проєкту, що дав змогу втілити у монетах історію нашої спільної боротьби за європейські цінності, збереження незалежності України та увічнення українсько-польського братерства”.

 

Унікальність спільного україно-польського набору полягає в тому, що він складається з двох срібних пам’ятних монет, які разом утворюють символічну фігуру у формі серця. Їх номінал – 10 гривень та 10 злотих.

 

Загальний тираж набору – до 10 тисяч штук (по п’ять тисяч штук для кожної країни). Половину тиражу монет було виготовлено Банкнотно-монетним двором НБУ, іншу половину – Польським монетним двором (Mennica Polska S.A.).

 

На аверсах монет зображено стрічки в кольорах стягів України та Польщі, які оздоблені гербами обох країн. У нижній частині монет – стилізовані зображення людських фігур, що символізують поточну ситуацію в обох країнах: на українській монеті – війну, її жахи та опір українського народу; на польській – допомогу, підтримку та співчуття.

 

На реверсах монет зображено символічні постаті українця і поляка, які сидять за одним столом, накритим скатертиною, і діляться хлібом та вином. При з’єднанні двох монет разом, орнамент у нижній частині утворює квітку – символ надії, життя та розвитку.

 

Створив дизайн цих пам’ятних монет заслужений художник України Володимир Таран.

 

В Україні придбати набір із двох срібних пам’ятних монет “Дружба та братство – найбільше багатство” можна буде з 31 серпня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ, а також у банків-дистриб’юторів (АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк"). Підкріплення монетами банків-дистриб’юторів Національний банк України здійснюватиме поступово, у міру їх виготовлення  Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу набору можна буде дізнатись на офіційних сайтах банків-дистриб’юторів.