Switcher for accessibility

«Місто героїв – Миколаїв» та «Місто героїв – Чернігів»

Більше року триває повномасштабна війна, за цей час вона торкнулася ледь не кожного міста України. Колись квітучі та наповнені дитячим сміхом, а зараз – зранені, але незборимі!

Нескореними їх роблять мешканці. Щодня жителі багатьох українських регіонів доводять, що їхні міста – це міста справжніх героїв.

І саме таким містам та їх жителям присвячена серія наших пам’ятних медалей «Міста героїв».

Національний банк випустив шість пам’ятних медалей із цієї серії. Чотири – у 2022 році:   "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь", "Місто героїв – Маріуполь", "Місто героїв – Харків", "Місто героїв – Херсон" та дві – наприкінці лютого цього року: "Місто героїв – Охтирка" та "Місто героїв – Волноваха".

Сьогодні ми випускаємо ще дві медалі – «Місто героїв – Миколаїв» та «Місто героїв – Чернігів».

  • Миколаїв. З перших днів повномасштабного вторгнення росіяни намагалися захопити місто, але після кількох невдалих штурмів та спроб оточення, почали його бомбардувати й обстрілювати, завдавши непоправних втрат людським долям та матеріальних збитків місту. Та попри все мешканці тримають оборону, захищають та відновлюють місто та всі разом оберігають його перлини, однією з яких є – Миколаївський зоопарк.

Як виглядає пам’ятна медаль «Місто героїв – Миколаїв»?

На аверсі медалі на тлі стилізованої карти міста розміщено рядки з історичного роману Ліни Костенко “Берестечко”: Я ЗНАЮ ГРАМОТУ СВОБОДИ, ЇЇ ПІДПИСУЮТЬ МЕЧІ! Також аверс містить композицію, яка підкреслює, що Миколаїв – місто суднобудування та морський порт, зокрема будівлю єдиного в країні Миколаївського музею суднобудування.

На реверсі – напис: МИКОЛАЇВ МІСТО ГЕРОЇВ, що ділить поле медалі надвоє: у верхній частині розміщена дзеркальна композиція, що символізує спротив російським окупантам, у нижній – стилізована панорама міста з його історичними й археологічними пам’ятками.

  • Чернігів.  Місто стало одним із перших, куди намагалися вдертися ворожі війська, але завдяки об’єднаному потужному спротиву окупантам не вдалося його захопити. Після кількох невдалих спроб росіяни підірвали мости та почали планомірно рівняти його із землею. Тривалий час навесні 2022 року у Чернігові не було електропостачання, води, тепла, газу, бракувало їжі, але завдяки згуртованості, підтримці та взаємодопомозі місцеві жителі вистояли.

Як виглядає пам’ятна медаль «Місто героїв – Чернігів»?

На аверсі медалі на тлі стилізованої карти міста-легенди та композиції з його історичних культових споруд, розміщено рядки з поезії Ліни Костенко: ШМАТОК ЗЕМЛІ, ТИ ЗВЕШСЯ УКРАЇНОЮ. ТИ БУВ ДО НАС. ТИ БУДЕШ ПІСЛЯ НАС.

На реверсі – напис: ЧЕРНІГІВ МІСТО ГЕРОЇВ, що ділить поле медалі надвоє: у верхній частині – дзеркальна композиція, що символізує спротив містян російським загарбникам; у нижній – стилізована панорама міста з його величними пам’ятками архітектури.

Тираж кожної медалі – до 100 000 шт.

З 31 березня вони будуть доступні для купівлі в інтернет-магазині Національного банку і у відділеннях банків-дистриб’юторів у м. Києві та Київській області.

З більш детальною інформацію про початок реалізації пам’ятних медалей банками-дистриб’юторами в інших регіонах України можна ознайомитися на їх офіційних сайтах.