Switcher for accessibility

Про нас

Історія кожного народу – це унікальне й неповторне явище.

Історія України – це душа народу, вона має самобутній, неповторний шлях становлення та відновлення держави. Для нас, українців, вона має особливе значення. І хоча сьогодні ми вкотре боремося за нашу свободу та національну ідентичність проти хижої натури московії-росії, Перемога – за нами!

Сенс історичного буття нації визначається умінням нащадків достойно продовжити традиції предків, знайти сучасне оптимальне втілення прадавнім ідеям, зібравши по крихті події минулого, осмисливши їх із позиції сучасника та презентувати яскраво, по-новому. Монети – це один із вагомих репрезентаційних атрибутів держави, в яких виявляється наша національна самобутність.

Вітчизняна нумізматична програма побачила світ у 1995 році. Пам’ятні монети мовою мистецтва розповідають нам і всьому світу про Україну.

Щороку Національний банк України вводить в обіг у середньому 35 пам’ятних монет, що випускаються за серіями і розповідають про духовні скарби, спадщину та традиції українського народу, героїчні та трагічні сторінки його історії, культуру та досягнення, видатних особистостей, пам’ятки архітектури тощо та увічнюють героїзм народу. За 28 років уведено в обіг близько тисячі найменувань продукції загальним тиражем майже 33 млн шт.

Найголовнішими принципами у виготовленні монет є забезпечення високих стандартів їх карбування та художнього втілення ідей. Пам’ятні монети випускаються за серіями, частина з яких завершена. Найважливіші  запити сьогодення втілено в популярних серіях «Безсмертна моя Україно», «Збройні Сили України», «Духовні скарби України», «Українська спадщина» тощо.

Національний банк України відчуває інтерес українського суспільства та міжнародної спільноти до своєї нумізматичної продукції, що підтверджується  перемогами, численними дипломами, призами та сертифікатами  на міжнародних нумізматичних конкурсах.

На нашому сайті ви зможете отримувати актуальну інформацію про нумізматичну програму України, дізнаватися про новинки випуску з першоджерела та купувати продукцію Національного банку України.