Пам`ятна монета присвячена Рисі євразійській. 30-кілометрова зона відчуження та зона безумовного відселення, на якій з 26 квітня 2016 року діє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, перетворились у своєрідний резерват для розмноження не тільки типових, а й рідкісних червонокнижних представників тваринного світу. Серед таких представників вид, який не так просто зустріти в дикій природі, – рись. У минулому рись була звичним для Полісся хижаком. Але внаслідок освоєння лісів і прямого переслідування її людиною ще в ХІХ ст. рись стала рідкісною твариною. Рись євразійська – вид занесений до Червоної книги України, додатка ІІ Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі, Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.
Читати весь опис
Приховати
Номінал
5
Рік карбування
2023
Діаметр
35,0
Тираж
20000
Дата введення в обіг
26.04.2023
Метал (позначення)
СuNi15Zn21
Гурт
рифлений
Метал (назва)
нейзильбер
Серія
Флора і фауна
Художник(и)
Фандікова Наталія
Категорія якості карбування
спеціальний анциркулейтед
Скульптор(и)
Демяненко Анатолій , Дем`яненко Володимир
Опис реверсу
На реверсі монети на тлі пейзажу зображено рись (використано тамподрук), над якою ліворуч на дзеркальному тлі написи: РИСЬ/ЄВРАЗІЙСЬКА/EURASIAN LYNX; угорі – рись та рисенята.
Опис аверсу
На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (угорі), написи: УКРАЇНА (під гербом); номінал монети – 5/ГРИВЕНЬ (праворуч від герба); у центрі – символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, що стала своєрідним резерватом для розмноження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося, ведмедя бурого; по колу, на дзеркальному тлі написи: ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ РАДІАЦІЙНО-ЕКОЛОГІЧНИЙ БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК (ліворуч), CHORNOBYL RADIATION AND ECOLOGICAL BIOSPHERE RESERVE; рік карбування – 2023 (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (угорі).
Читати весь опис
Приховати
Сертифікат ISO 9001:2015 гарантує найвищу якість
Доставка по Україні. Логістичні компанії працюють там, де це можливо
Історія, викарбувана в металі на віки
Продукція виробництва Банкнотно-монетного двору Національного банку України