Пам`ятна монета присвячена ведмедю бурому. Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – унікальний об’єкт природно-заповідного фонду України, розташований на території, що постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Незважаючи на катастрофу планетарного масштабу, природа відновлюється тут на диво швидкими темпами. Ці величезні простори стали своєрідним резерватом для розмноження типових для регіону Полісся та рідкісних червонокнижних представників тваринного світу. Тут спостерігаються процеси повернення великих тварин у місця природних ареалів, де раніше вони були повністю винищені людиною. Один із таких видів – ведмідь бурий, який через сто років відсутності з’явився тут знову в останні післяаварійні десятиліття. Фотопастки час від часу фіксують перебування звіра на території заповідника. На думку фахівців, у майбутньому на території двох заповідників – Чорнобильського та суміжного з ним Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника (білорусь) – може комфортно проживати близько 40 ведмедів.
Читати весь опис
Приховати
Номінал
5
Рік карбування
2022
Діаметр
35,0
Тираж
20000
Дата введення в обіг
29.07.2022
Метал (позначення)
СuNi15Zn21
Гурт
рифлений
Метал (назва)
нейзильбер
Серія
Флора і фауна
Художник(и)
Фандікова Наталія
Категорія якості карбування
спеціальний анциркулейтед
Скульптор(и)
Демяненко Анатолій , Дем`яненко Володимир
Опис реверсу
На реверсі монети на тлі пейзажу зображено ведмедя бурого (використано тамподрук), над яким на дзеркальному тлі написи: ВЕДМІДЬ/БУРИЙ/URSUS ARCTOS; угорі – ведмедя та ведмежа.
Опис аверсу
На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (угорі), написи: УКРАЇНА (під гербом); номінал монети – 5/ГРИВЕНЬ (праворуч від герба); у центрі – символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, що стала своєрідним резерватом для розмноження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося, ведмедя бурого; по колу, на дзеркальному тлі написи: ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ РАДІАЦІЙНО-ЕКОЛОГІЧНИЙ БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК (ліворуч), CHORNOBYL RADIATION AND ECOLOGICAL BIOSPHERE RESERVE; рік карбування – 2022 (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (угорі).
Читати весь опис
Приховати
Сертифікат ISO 9001:2015 гарантує найвищу якість
Доставка по Україні. Логістичні компанії працюють там, де це можливо
Історія, викарбувана в металі на віки
Продукція виробництва Банкнотно-монетного двору Національного банку України