Switcher for accessibility

Національний банк презентував пам’ятну медаль, присвячену сержантському корпусу Збройних Сил України

До Дня сержанта Збройних Сил України, який п’ятий рік поспіль відзначають в Україні 18 листопада, Голова Національного банку України Андрій Пишний разом з Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом Валерієм Залужним презентували нову пам’ятну медаль «Сержантський корпус».

 

Вона присвячена сержантському і старшинському складу Збройних Сил України та є відзначенням їхнього подвигу та титанічної щоденної роботи із забезпечення боєздатності військ. Адже сьогодні сержанти та старшини – це безпосередні лідери і наставники для наших оборонців-солдатів, більшість яких із цивільного життя стали до зброї на захист України. І сержанти навчають їх робити це професійно. Саме від сержантів і старшин значною мірою залежить спроможність бійця виконати визначене бойове завдання і водночас зберегти в бою життя – своє і побратимів.

 

Під час презентації Голова Національного банку Андрій Пишний та Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний вручили медалі чотирьом сержантам. Урочисто були відзначені:

 

  • майстер-старшина Денис Скупий, заступник командира військової частини;
  • штаб-сержант Євгеній Охременко, командир навчального взводу підготовки базового рівня військової частини;
  • головний сержант Володимир Химич, сержант-інструктор взводу підготовки інструкторів підвищеного TA академічного рівня військової частини;
  • старший майстер-сержант Юрій Климкін, заступник начальника КЛССС ЦППК НУОУ.

 

«Сьогодні ми презентуємо пам’ятну медаль, присвячену сержантам. Неформально сержантський корпус називають становим хребтом війська. На цьому хребті насправді тримається військовий вишкіл, мораль, розуміння того, як боротися. На медалі викарбувані слова, які дуже чітко віддзеркалюють суть сержантського корпусу: «СЛІДУЙ ЗА МНОЮ! РОБИ ЯК Я!». Нехай ця медаль буде черговим свідченням поваги, яку Національний банк та увесь наш колектив відчуває до українських Збройних Сил, до кожного воїна, який сьогодні боронить Україну і буде боронити завтра. І тих, кого сьогодні поміж нами немає. Ми завжди будемо поруч! І це не остання медаль, якою ми вшановуватимемо Збройні Сили України», – сказав Голова Національного банку України Андрій Пишний.

 

«24 лютого розпочалася страшна і велика війна, яка несе горе українському народу та українській землі. Українську землю боронять українці. Українці, які за покликом свого серця пішли в окопи, пішли за штурвали танків, літаків та б’ють ворога, захищаючи свою країну, свою землю і свої сім’ї. Сержанти – це та опора, на якій тримається уся армія. Сержанти  це ті люди, завдяки яким армія живе та приносить результат. Добре, що Національний банк України випуском цієї медалі вирішив увіковічити пам’ять та заслуги людей, які наближають нашу Перемогу. Дякую, що підтримуєте нас та завжди поруч із нами. Дякую сержантам Збройних Сил України і всьому українському народу», – сказав Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний.

 

Сержантський корпус Збройних Сил України – міжвидова родина військових професіоналів, лідерів та експертів своєї справи, об’єднаних метою мотивувати воїнів на командну роботу і досягнення її стратегічних цілей. Це окрема категорія професійних військовослужбовців, яка має неофіційну назву «Становий хребет війська».

 

На аверсі медалі на дзеркальному тлі розміщено гасло сержантів і старшин Збройних Сил України СЛІДУЙ ЗА МНОЮ! РОБИ ЯК Я!, у центрі зображено українського сержанта-лідера, який веде за собою солдатів у бій, угорі – малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА, рік карбування 2023, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч від зображення сержанта).

 

На реверсі медалі розміщено написи: СЕРЖАНТСЬКИЙ КОРПУС ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ, девіз сержантського і старшинського складу Збройних Сил України – ЧЕСТЬ, ВІДДАНІСТЬ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ПРОФЕСІОНАЛІЗМ (по колу), в центрі на дзеркальному тлі зображено символіку Сержантського корпусу Збройних Сил України та стилізований тризуб, що використовується Збройними Силами України.

 

Нагадаємо, у вересні 2023 року Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету "Воєнна розвідка України". Вона присвячена героїчним воїнам-розвідникам, які надійно стоять на захисті національних інтересів нашої держави.

 

Довідково

Пам’ятна медаль "Сержантський корпус" виготовлена з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, гурт – гладкий.

Дизайн розробили дизайнери Тетяна Балута та Олександра Кучинська. Скульптор – Володимир Дем’яненко. 

Тираж – до 200 000 штук.

З 17 листопада 2023 року медалі реалізовуватимуться в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ, а також у банках-дистриб’юторах Національного банку: АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк". Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу можна буде дізнатися на їхніх офіційних сайтах.