Switcher for accessibility

Краща з найкращих! Саме такою міжнародне журі визнало українську пам’ятну монету номіналом 5 гривень

Пам’ятаєте, ми розповідали, що українські пам’ятні монети увійшли до 10 найкращих монет світу та перемогли у двох номінаціях престижного міжнародного конкурсу "Монета року" від авторитетного нумізматичного видання World Coin New?

Але на цьому наші перемоги не закінчилися!

За рішенням журі, до складу якого входило понад 100 експертів з усього світу, українська пам’ятна монета перемогла у фіналі цього конкурсу.

Конкуренція була запеклою. До фіналу вийшли монети з України, Канади та Австрії.

Проте за нашу монету проголосувала більшість членів журі. Ба більше, перемога здобута з удвічі більшою кількістю голосів за її найближчого конкурента. І це вперше за історію конкурсу монета-переможниця мала такий великий відрив.

Перед цим українська пам’ятна монета "До 30-річчя незалежності України" (нейзильбер, номіналом 5 гривень) перемогла в номінації "Найхудожніша монета", адже вразила журі своїм приголомшливим дизайном.

На її аверсі зображені лелеки, що летять над полем з вишивкою у стилі традиційних українських візерунків. На реверсі – вишита стрічка, яка нагадує ланцюжок ДНК та символізує код нації.

Дякуємо за таку високу міжнародну оцінку таланту українських творців нумізматичної продукції та Банкнотно-Монетного двору НБУ!

Окрема подяка автору ескізів художнику Олегу Шупляку та скульптору Володимиру Атаманчуку за втілення ідеї, яка вразила світ та вкотре довела, наскільки багатою та самобутньою є культура України.

Пишаємося та працюємо далі! Вперед до наступних перемог!💙💛