Пам`ятна медаль присвячена героїчному, гордому, нескореному Харкову, який з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію України зазнає масованого терору: бомбардувань, обстрілів, руйнувань житлових будинків, інфраструктури, людських втрат у місті та всій області, але протистоїть ворогу. Це місто героїв, які довели всьому світу, що вони витримали: під відлуння вибухів народжуються малюки, відбуваються освітні процеси, економіка міста адаптується до військових умов, а багато підприємців змінили свою діяльність і поставили її на військові рейки, культурні діячі, митці, поети, письменники, активісти – кожний бореться на своєму фронті. Блискавичний контрнаступ на Харківщині виконав стратегічну ціль – змінив хід війни та став одним із перших знакових успіхів Збройних Сил України на шляху до повного відновлення територіальної цілісності нашої держави.
Читати весь опис
Приховати
Рік карбування
2022
Діаметр
35,0
Тираж
65000
Дата введення в обіг
21.11.2022
Метал (позначення)
СuNi15Zn21
Гурт
гладкий
Метал (назва)
нейзильбер
Художник(и)
Фандікова Наталія
Категорія якості карбування
спеціальний анциркулейтед
Скульптор(и)
Демяненко Анатолій , Іваненко Святослав ; програмне моделювання - Лук`янов Юрій
Опис реверсу
На реверсі медалі на дзеркальному тлі напис – ХАРКІВ, у якому літеру І подано у формі свічки/МІСТО ГЕРОЇВ, що ділить поле медалі на дві частини, об’єднані спільним задумом: у верхній частині композиції зображено побиті та понівечені снарядами і бомбами будівлі, у нижній – стилізована панорама міста з його історичними пам’ятками та половецькими кам’яними бабами з гори Кременець біля Ізюма – пам’ятки сакрального мистецтва (IX–XIII століть).
Опис аверсу
На аверсі медалі розміщено: угорі написи – 2022/УКРАЇНА, унизу – малий Державний Герб України, у центрі композицію: та тлі стилізованої карти міста рядки з історичного роману Ліни Костенко “Берестечко”: ЧИ СПРАВДІ ВІРИВ Я У ПЕРЕМОГУ/В ТАКІЙ ТЯЖКІЙ НЕРІВНІЙ БОРОТЬБІ?/ТАК, ВІРИВ Я. НАЙПЕРШЕ ВІРИВ – БОГУ./І ВІРИВ ЛЮДЯМ. ЛЮДЯМ І СОБІ./ЛІНА КОСТЕНКО; колаж з визначних пам’яток міста: харківський Кобзар – пам’ятник Тарасові Шевченку, один з найкращих зразків монументального мистецтва (ліворуч), пам’ятка, що входить до світової спадщини ЮНЕСКО, – будівля Держпрому, зведена в 1920-х роках у стилі конструктивізму, альтанка-фонтан “Дзеркальний струмінь” – один із сучасних символів міста; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч над пам’ятником).
Читати весь опис
Приховати
Сертифікат ISO 9001:2015 гарантує найвищу якість
Доставка по Україні. Логістичні компанії працюють там, де це можливо
Історія, викарбувана в металі на віки
Продукція виробництва Банкнотно-монетного двору Національного банку України