Switcher for accessibility

Пам'ятна монета зі срібла "Архістратиг Михаїл"

Присвячена архангелу, який є одним із найшанованіших біблійних персонажів та іменується як архістратиг-головнокомадуючий. Архангел Михаїл – незмінний борець із силами зла, захисник віри, покровитель воїнів, які борються за праведне діло та захищають добро. Архістратиг Михаїл – “небесний оборонець” українського війська. Шанобливе ставлення до архістратига Михаїла зберігається з великокнязівських часів до наших днів – він став символом небесного захисту влади київських князів, пізніше це шанування було зафіксовано не тільки топонімічно – у назвах церковних споруд, а й геральдично – на гербах Києва, Київського воєводства, Київської губернії. Сьогодні його образ присутній в атрибутиці українських десантників і знову уособлює боротьбу із силами зла.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким напис – УКРАЇНА, по колу, на тлі патерну зі стилізованих давньоруських київських гривен – вагової, лічильної та монетної одиниці, зображено стилізований лавровий вінок, унизу номінал – 10; у центрі у восьмикутному картуші на дзеркальному тлі зображено логотип, під яким написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК УКРАЇНИ/2023.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено архістратига Михаїла (елемент оздоблення – локальна позолота); по колу розміщено напис: …ЗА НАС І ДУШІ ПРАВЕДНИХ, І СИЛА АРХІСТРАТИГА МИХАЇЛА (рядки з поеми Т. Г. Шевченка “Гайдамаки”) – використано шрифт “ChebanykSansN.2017 © VasylChebanyk”.

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій

Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 10000/5000

Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 31.1

Діаметр, мм: 38.6

Категорія якості карбування: спеціальний анциркулейтед

Гурт: гладкий із заглибленим написом