Switcher for accessibility

В обігу з’явиться нова обігова пам’ятна монета "Державна спеціальна служба транспорту"

Національний банк 29 травня 2024 року презентував нову обігову пам’ятну монету “Державна спеціальна служба транспорту”. 

 

Ця монета присвячена Державній спеціальній службі транспорту – військовому формуванню у складі системи Міністерства оборони України, що дбає про стійкість транспортної системи країни. Наразі її військовослужбовці забезпечують не лише безперебійну роботу транспорту в тилу, але й розмінування деокупованих територій, будівництво фортифікацій, охорону критичної інфраструктури та її відновлення.

 

Презентували нову обігову пам’ятну монету заступник Голови Національного банку Олексій Шабан та Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту бригадний генерал Олександр Яковець. Крім того, участь у презентації взяли військовослужбовці служби – начальник відділення підготовки військової частини Т0950 майор Володимир Луговський та заступник  командира роти підводного розмінування – викладач 8 Навчального Чернігівського центру лейтенант Іван Нежута.

 

“Ми присвячуємо військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту нову обігову пам’ятну монету. Щодня вона перебуватиме в обігу і потраплятиме до рук мільйонів українців. Вважаємо за честь саме так, у обіговій пам’ятній монеті, висловити подяку та повагу до українських військовослужбовців, які стоять на сторожі національної безпеки та захищають українську транспорту інфраструктуру. Крім зведення оборонних фортифікацій та захисту транспортної інфраструктури України, воїни служби – одні з перших, хто заходить на щойно звільнені в боях території, відновлюючи зруйновану ворогом транспортну інфраструктуру, щоб забезпечити подальше просування Збройних Сил: знешкоджують вибухонебезпечні предмети, будують нові дороги і мости, зводять унікальні понтонні переправи”, – наголосив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

 

“Випуск пам’ятної обігової монети “Державна спеціальна служба транспорту” – важлива знаменна подія для кожного з нас. Її карбування – це увіковічнення професіоналізму та звитяги наших воїнів, які захищають нашу державу від кремлівського окупанта та відновлюють, відбудовують транспортну інфраструктуру, очищають наші землі від ворожого заліза, наближають нашу спільну Перемогу. Це данина пам’яті нашим Героям, які поклали найцінніше – свої життя – за свободу і незалежність України. Це вдячність всім, хто захищає рідну неньку-Україну, і всім, хто допомагає наближати Перемогу”, – сказав Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту бригадний генерал Олександр Яковець.

 

Про дизайн монети

 

Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

 

На реверсі монети по колу розміщені написи “ДЕРЖАВНА СПЕЦІАЛЬНА СЛУЖБА ТРАНСПОРТУ” та гасло її військовослужбовців: “НЕЗЛАМНІ ДУХОМ ВІДНОВЛЯТЬ УКРАЇНУ!”. У центрі композиції рельєфно зображено емблему служби та схематичний міст, що символізує транспортну інфраструктуру України.

 

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета “Державна спеціальна служба транспорту” є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

 

Про обіг та реалізацію монети

 

Національний банк поступово підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої їх видачі клієнтам. Прийматимуться ці монети від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень.

 

Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.

 

Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети “Державна спеціальна служба транспорту” буде сформована в спеціально оформлені ролики. До ролика входитиме 25 обігових пам’ятних монет “Державна спеціальна служба транспорту”. На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Державної спеціальної служби транспорту та схематичне зображення мосту, який символізує транспортну інфраструктуру України. Тираж роликів – 20 тисяч штук.

 

У інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку реалізація таких роликів обігових пам’ятних монет у сувенірному пакованні розпочнеться з 30 травня 2024 року.

 

Реалізація банками-дистриб’юторами (їх перелік зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку) здійснюватиметься в міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу можна дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

 

Довідково

Обігову пам’ятну монету “Державна спеціальна служба транспорту” Національний банк України вводить у готівковий обіг 29 травня 2024 року.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 510 000 штук як сувенірна продукція). Гурт монети – рифлений.

Дизайн реверсу монети виконала Тетяна Балута; скульптор – Анатолій Демяненко.