Шановні клієнти! Наразі ми працюємо над оптимізацією роботи інтернет-магазину, і тому тимчасово призупиняємо прийом нових замовлень. Усі оплачені замовлення будуть опрацьовані і направлені користувачам. Про відновлення роботи інтернет-магазину ми повідомимо вам додатково.

Введення в обіг пам’ятних монет України “Решетилівське килимарство”

6 Квітня 2021 12:40

Шановні користувачі!

Національний банк України вводить в обіг 15 квітня 2021 року пам’ятні монети України “Решетилівське килимарство” (номіналом 10 гривень, срібло; номіналом 5 гривень, нейзильбер), присвячені одній зі сторінок української культурної спадщини – творам килимового мистецтва Полтавщини, яким притаманна особлива стилізація рослинних квіткових мотивів у вигляді ламаних гілок із квітами та листям. Решетилівські майстри ткацтва, килимарства та вишивки відомі на всю Україну з кінця ХІХ ст.

Традиції рослинного килимарства Решетилівки, справжньої скарбниці українського народного мистецтва, у 2017 році внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

На аверсі монет розміщено: у центрі на дзеркальному тлі абрису пейзажу – малий Державний Герб України (ліворуч), дерево життя – традиційний символ в орнаментиці українських тканих килимів, рушників, писанок тощо;  праворуч зазначено номінал: на монеті зі срібла – 10, на монеті з нейзильберу –5; на тлі стилізованих килимів написи: УКРАЇНА (ліворуч), ГРИВЕНЬ (праворуч); унизу – рік карбування монет – 2021.

На монеті з нейзильберу в центрі, праворуч від дерева життя, ‒ логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монет зображено композицію: ліворуч – дзеркальний абрис ткалі за роботою, праворуч – кольоровий фрагмент килима та напис півколом: РЕШЕТИЛІВСЬКЕ КИЛИМАРСТВО (на дзеркальному тлі).

Одночасно повідомляємо, що починаючи з пам’ятних монет України “Решетилівське килимарство” Національний банк України реалізовуватиме нумізматичну продукцію паралельно через наявні канали продажу: систему «On-line замовлення», інтернет-магазин нумізматичної продукції, банки-дистриб’ютори тощо.

Про дату початку продажу пам’ятних монет України “Решетилівське килимарство” за онлайн-замовленнями у Київському регіоні та інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку України буде повідомлено додатково.

Для отримання інформації про дату початку продажу зазначених монет у дистриб’юторів, зокрема у АТ “Ощадбанк” за онлайн-замовленнями в регіонах, пропонуємо звертатись до відповідних пунктів реалізації дистриб’юторів у регіонах.

Поділитися у соціальних мережах

Ми використовуємо файли cookies для надання Вам кращого сервісу та поліпшення роботи з сайтом.